netflix
Filmy a seriály pre seba Inšpirácia pre seba

TOP 3 netradičné filmy, ktoré si musíte pozrieť cez Vianoce

Ak tento rok už nemáte chuť pozerať na klasickú Popolušku, Soľ nad zlato či Mrázika, pozrite si tieto 3 filmy, ktoré sú síce pre vianočné obdobie trochu netradičné, no majú istú hĺbku. Pripravte si tanier dobrôt, nohy na stôl, deku na seba a pár chvíľ času.

Vlastníci

Prvým netradičným filmom na vianočné obdobie sú Vlastníci. Česká komédia z roku 2019 rozosmeje skoro každého diváka. Drvivá väčšina filmu sa odohráva iba v jednom prostredí – miestnosti plnej vlastníkov bytov bytového domu. Manželom Zahrádkovým ide o spoločnú záchranu bytovky a zároveň spoločnú dohodu všetkých vlastníkov. Počas 97 minút uvidíte snáď všetky možné druhy ľudí, s ktorými sa bežne v živote stretávate. Vypäté situácie za jedným stolom vo vás budú evokovať úsmevné pocity.

Fatman

Film Fatman nájdete na Netflixe možno aj pod názvom Tlusťoch. Podľa rebríčkov táto fantasy komédia má 72%. Úprimne, nie je to úplne tradičný film o Santovi. Santa dostal v tomto filme výzor hipstera a manželku má černošku. Vo filme hrá malý chlapec Billy, ktorý nesie znaky niektorých dnešných detí. Jeho otec naňho nemá čas, býva s babičkou a Billy je pomstychtivé zlé dieťa. Santu už po toľkých rokoch a väčšej skupine zlých detí nebaví rozdávať darčeky, a tak veľa detí dostáva uhlie. Uhlie dostal aj Billy, ktorý ho chce kvôli tomu zabiť. Najal si teda nájomného vraha, ktorý išiel zabiť Santu.

Po dlhšej (i miestami zbytočnej) časti filmu konečne nájomný vrah zabije Santu, ale Santova žena zabije vraha. Klasicky Santa je kúzelný, po chvíli opäť ožije a ide navštíviť malého Billyho. Posledná scéna je veľmi poučná nielen pre deti ale aj pre dospelých. Santa mu ukázal dôsledok Billyho sebeckého správania – Santa nemá oko. Vravel mu, že ak sa čo i len jediný raz pokúsi ublížiť jeho babičke, spolužiačke alebo komukoľvek inému, tak sa vráti a nebude to vôbec pekné.

The Unforgivable

The Unforgivable (V nemilosti) so Sandrou Bullock je typickou drámou odohrávajúcou sa v Amerike. Film však v sebe ukrýva hlboký príbeh dvoch sestier, ktorý na konci ukáže, že všetko je to vlastne úplne inak. Ruth Slater si odsedela 20 rokov za vraždu miestneho policajta, dostáva sa na slobodu, kde jej všetci dajú veľmi trpko pocítiť, že je vrahyňou. Ruth sa však cez všetky prekážky nevzdáva a snaží sa nájsť svoju sestru, ktorá si na ňu len veľmi matne spomína. Príbeh v sebe ukrýva rôzne scény stretnutia s rodičmi mladšej sestry, s jej nevlastnou sestrou či so synmi po mŕtvom policajtovi, ktorí jej nevedia odpustiť. Ku koncu filmu sa dozviete, že policajtom pred 20 rokmi ušiel malinký detail. Obvinili nesprávnu osobu.

Zdroj foto: Unsplash.com

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...