Prskavky
Sama so sebou

Aký bude rok 2022?

Aký bude rok 2022? Pevne veríme, že bude o niečo lepší ako 2021 a 2020. Nový rok začíname vždy plný nádeje v nové zmeny, v nové začiatky. Dávame si rôzne predsavzatia, začíname žiť zdravšie, prestávame fajčiť. Je však nový rok tým dňom, kedy treba začať odznova?

Rok 2022 – buď skutočne lepší

A nemyslím tým len prázdnu frázu. Rok je sám o sebe len obdobie, a to, či bude lepšie, alebo horšie, závisí len od nás. Závisí to od toho, ako sa postavíme rôznym prekážkam, ako budeme vedieť zvládať hocaké situácie, pred ktoré nás svet postaví. Čo tak si radšej namiesto predsavzatia schudnúť dáme reálnejší cieľ, a to napríklad snažiť sa lepšie ovládať svoje emócie či stres? Nie je to pritom nič náročné. Ak sa dostanete do stresujúcej situácie, skúste sa v duchu ukľudniť.

Ak ste v hádke, radšej si zakusnite do jazyka, napočítajte do 10 a až následne odpovedajte. Predídete tak tomu, že poviete niečo, čo by ste mohli o pár sekúnd ľutovať. Ak nepomáha 10 sekúnd, počítajte dovtedy, dokým neucítite, že sa váš pulz o niečo spomalil a viete reagovať menej impulzívne. Ak vám počítanie nezaberá, skúste hádku rýchlo ukončiť. Ako sa predsa vraví, múdrejší ustúpi.

Ako reagovať na stres v práci?

Nový rok začína veľké množstvo ľudí v novej práci, čo býva stresujúcou udalosťou samo o sebe. Nové prostredie, noví kolegovia a najmä nový šéf/šéfka. Nový nadriadený/á vám nikdy nechce zle. Prijali vás preto, aby ste priniesli nové nápady a nový vzduch do celého kolektívu. Nebráňte sa rýchlej socializácii ani zapájaniu do rôznych projektov. Nové úlohy vám prinesú nové výzvy, ktoré môžete prekonať. Ako nováčik budete mať výhodu, pretože práve vy môžete zahviezdiť so svojimi nápadmi.

Či už nastupujete do novej práce, alebo prichádzate do svojho bežného prostredia, úloh môže byť hneď niekoľko. Netrhajte si vlasy z dlhého zoznamu úloh ani z plného kalendára. Ak budete mať pocit, že sa potrebujete ísť vydýchať, urobte to. Choďte si pripraviť kávu, odbehnite na toaletu, prípadne ak máte možnosť, choďte sa na pár minút poprechádzať na vzduch. Vďaka týmto pár minútam získate lepší prehľad o úlohách a budete ich vedieť lepšie prioritizovať.

Majte stále na pamäti, že je potrebné myslieť pozitívne (ale nie toxicky pozitívne)

Všetkým vám prajeme, aby ste v roku 2022 boli takí, akými skutočne chce byť vy sami. Nehľaďte na to, čo si o vás myslia ostatní a nehľaďte ani na to, aké by vás chcelo mať okolie. Udržujte si najmä svoje zdravie, či už fyzické, alebo psychické. Udržujte si dobrú náladu a nenechajte sa rozhodiť malichernosťami. A čo ak neschudnete či neprestanete fajčiť? Prípadne neprečítate 12 kníh? Nič sa nedeje. Myslite však stále na svoje zdravie a takisto aj na pravidelné preventívne prehliadky. Ak sa cítite v pohode, v tom prípade je všetko v poriadku.

Foto: Unsplash.com

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...