domáca pohoda
Inšpirácia pre seba

Druhá vlna korony je tu. Čo robiť, aby sme sa doma počas lock down nenudili?

Prvá vlna korony zbehla ako voda a zrazu bum, druhá vlna, druhý lock down, ďalšie ťažko zrozumiteľné opatrenia. Čo robiť aby sme sa z toho všetkého všetci nezbláznili? Prečítaj si týchto pár rád, vďaka ktorým prejdeš aj druhým lock downom úplne ľahko.

Filtrujte informácie

V dnešných časoch je tých informácií akosi príliš. Viete čo bude najlepšie? Skúste filtrovať informácie. Nepozerajte do komentárov na sociálnych sieťach ani nesledujte bulvár. V nich sú aj tak napísané zbytočnosti a vety vytrhnuté z kontextu. Ak ste na homeoffice, pustite si popri práci tlačovku. Vieme, neznie to ako super zábavný program a máme pocit, že pozrieť si Uragán z archívu je lepší nápad, ale jedine z tlačovky sa dozviete to, čo je naozaj pravda.

Tam nie je nič vytrhnuté z kontextu. Všetko počujete na vlastné uši a vidíte to v priamom prenose. To, čo sa tam povie, je to, čo sa má dodržiavať. Ak si myslíte, že by ste to zvládli lepšie ako epidemiológovia či hygienici, skúste popremýšľať nad reálnymi návrhmi, ktoré by vyhovovali celej krajine. Pri filtrovaní informácií nezabúdajte na to, že čísla nakazených vás nemusia vystrašiť. Berte to ako údaj, ktorý jednoducho je. Nechceme túto situáciu nijak zľahčovať, ale ak by ste si deň či dva nepozreli počet nových ľudí nakazených koronou, svet sa vám nezrúti.

Čítajte knihy alebo pozerajte filmy

Stará známa klasika. Vonku aj tak nie je najlepšie počasie, začína byť chladno, slnka už tiež ubúda. Podporte svoje obľúbené kníhkupectvo a kúpte si e-knihu alebo si objednajte zaujímavé knihy priamo domov. Máte radšej romány alebo trochu odbornejšiu literatúru? Z online kníhkupectiev si budete môcť vybrať presne takú knihu, aká vám bude vyhovovať. A čo viac, ak chcete svojich blízkych obdarovať na Vianoce knihou, môžeš tento výber rovno uskutočniť.

Robte niečo, čo vás baví – ale najmä v teple domova

Ako sme už uvádzali, neodporúča sa vychádzanie von. To vám ale nemusí brániť v tom, aby ste robili to, čo vás baví. Máte radi maľovanie? Tanec, hudbu, spev? Alebo si radi len tak zacvičíte? A čo tak varenie alebo pečenie nového receptu? Potešte sa a vyskúšajte si niečo nové. Naučte sa hrať na hudobný nástroj alebo sa naučte tancovať z videí na Youtube. Nemusíte dávať veľa peňazí za tanečné lekcie, keď si ich môžete urobiť priamo teraz a v pohodlí domova. Pustite si lekciu jogy a daj &tesa do pohody. Joga vás nakopne do ďalších dní a nevraviac o tom, že počas karantény si môžete zlepšiť postavu a medzi kolegov, či spolužiakov sa môžete vrátiť o niečo krajšia.

Spite

Už pravdepodobne nikdy, aj keď nikdy nehovor nikdy, nebudete mať toľko možností na spánok. Ak ste sa za posledné hektické obdobie príliš nevyspali, ľahnite si, zababušte sa do deky a spite. Takto sa aspoň vyhnete negatívnym informáciám zo sveta a naviac vďaka spánku získate peknú, žiarivú pleť a čistú myseľ.

Buďte vďační

V neposlednom rade buďte vďační. Buďte vďační za každú sekundu vášho života. Nič nepoteší viac, ako uvedomenie si toho, čo všetko máte. Pre vás to sú možno maličkosti, ale niekto iný možno nemá práve ani tú možnosť ľahnúť si do teplej postele. Niekto iný nemá možnosť mať doma internet a z pohodlia domova sa vzdelávať či pracovať. Niekto iný možno nemá ani toľko jedla, koľko ste si nakúpili. Buďte jednoducho vďační aj za túto dobu, ktorú žijeme, pretože aj toto obdobie nás môže posunúť vpred.

Čas strávený v domácej i dobrovoľnej karanténe nemusí byť zrovna stratený čas. Predstavte si, koľko vecí ste vždy chceli vyskúšať a nemali ste na ne čas. Teraz máte toho času až až. Nie je to síce dvakrát príjemné, že nemôžeme nikam ísť, ale berte to pozitívne. Ak teraz budeme čo najdlhšie dodržiavať nariadenia, o niekoľko týždňov ich už nemusíme mať vôbec a svet sa vráti do akého-takého normálu.

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...