kam na rande
Inšpirácia pre seba

5 tipov na jesenné rande, ktoré schovajú večeru a film do vrecka

Jeseň je bezpochyby najlepším obdobím. Počasie sa ochladzuje, listy menia farby a vracia sa futbalová sezóna. Netreba zabúdať ani na jedlá, kde sa najčastejšie objavuje tekvica.

S novou sezónou prichádza množstvo nových nápadov na rande, o ktoré sa môžete podeliť s osobou, s ktorou ste sa v poslednej dobe často stretávali. Tieto tipy na rande nie sú určené len pre novozačínajúce páry, ale aj pre tých, ktorý sú spolu nejaký ten rok a nebaví ich denne zaspávať pri Netflixe.

Navštívte jarmok alebo vinobranie

Jeseň je známa obdobím jarmokov a vinobraní. Pozrite sa na program vášho mesta, prípadne okolitých dedín a vyberte si udalosť, na ktorú by ste mohli spoločne zavítať. Ak sa dá, choďte ideálne bez auta, aby ste si obaja mohli vychutnať skvelý burčiak a pár lokší.

Prebuďte svoje vnútorné dieťa na detskom ihrisku

Choďte na najbližšie detské ihrisko a hojdajte sa vzájomne na hojdačkách, nechajte sa roztočiť na kolotoči či šmyknite sa na šmykľavke.  Návrat k jednoduchým detským pôžitkom je spoľahlivý spôsob, ako vytvoriť popoludnie plné smiechu a radosti. Prineste si so sebou kávu, čaj či pár dobrôtiek a o skvelo strávené chvíle so svojim partnerom máte postarané.

Naplánujte si večer plný spoločenských hier

Vytiahnite karty a stolové hry na stôl, pretože spoločenské hry dokonale ukazujú skutočný charakter osôb. Zavolajte si kamarátov, prípadne hrajte len jeden na jedného. Vyskúšali ste niekedy Výbušné koťátka či Cards Against Humanity? Nie? Práve teraz je ideálny čas.

Herná noc je skvelý spôsob, ako vidieť osobnosti ľudí a „vybudovať si hlbšiu emocionálnu intimitu“. Prostredníctvom trápnych a úprimných momentov vám takéto hry umožňujú pristupovať k vášmu vzťahu s humorom a zraniteľnosťou.

Pripravte si jesenný piknik

Každý park či záhrada sa už pomaličky plnia farebnými listami. Príroda sa už pripravuje na zimné obdobie, no stále môžete využiť teplé dni na vytvorenie romantického pikniku. Okrem teplej deky a dobrého jedla si určite pripravte zopár otázok, vďaka ktorým rozprúdite vašu konverzáciu. Ak s tým máte menší problém, použite náš ťaháčik.

Vyskúšajte novú reštauráciu

Chodievať stále do tých istých reštaurácií je fajn, avšak skúste vyskúšať niečo nové. Pozvite vašu polovičku na rande do reštaurácie, o ktorej ste počuli dobré recenzie, či o ktorej vám priamo ona/on vraveli. Ešte vhodnejšie je otestovať kuchyňu, ktorú obaja nepoznáte. Vďaka novému spoločnému zážitku prinesiete do vášho vzťahu novú príležitosť na spájanie.

Foto: Pexels.com

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...