žena na kopci
Sama so sebou

Budem navždy sama? Garantujem ti, že nebudeš

Na začiatok sa chcem ospravedlniť všetkým tým, ktoré si myslia, že keď mám vzťah, tak nemám čo hovoriť ženám, ktoré nie sú vo vzťahu o sebaláske. Prepáčte, ale môžem. Keď má žena vzťah, tak to ešte neznamená, že je šťastná. Ja v mojom vzťahu šťastná som. Nielen vďaka láske a náklonnosti, ktorú mi prejavuje môj partner. V mojom vzťahu som šťastná aj kvôli sebaláske. Kvôli tomu, že sa mám rada. Túto vec som si uvedomovala ešte dlho pred tým, než som mala vzťah. Takisto som si dlho opakovala otázku, či budem navždy sama, rovnako ako ty možno aj práve teraz.

Ako môžem tvrdiť, že nikdy nebudeš sama?

Jednoducho. Každý má ľúbiť v prvom rade sám seba a má si sám k sebe vypestovať zdravý vzťah. Ak si myslíš, že táto rada nestačí, ani ďalej nečítaj. No ak vieš, že sebaláska je prvoradá, čítaj prosím ďalej.

Ak by sme sa neľúbili, nikam by sme sa nedostali. Všetko čo pre seba robíme, mali by sme robiť s láskou. Pozri sa na seba do zrkadla s láskou v očiach a srdci. Pozri sa do svojho vnútra s takou láskou, akú si nikdy ešte necítila. Nedá sa to? Ale dá. Len si uvedom, čo cítiš sama k sebe. Povedz si, že si krásna a máš sa rada. Znie to ako klišé, no tieto vety sú podstatné pre tvoj ďalší rozvoj a najmä pre tvoju psychiku. Zdravo vybudovaný vzťah k svojej mysli a svojmu telu nezískaš od narodenia. Celý život budeš prechádzať rôznymi situáciami, ktoré nemusia byť zrovna pozitívne. Ale len vďaka tomu, že budeš ľúbiť samú seba, budeš sa vedieť na niekoho spoľahnúť. Opäť na seba.

Kto iný s tebou bude kráčať celý život ako ty sama?

Nuž, bohužiaľ, nikto. Či chceš či nie, každý jeden človek ti príde do života v iný čas a každý ho aj v inom období opustí. Či už prirodzene, alebo nútene, na tom nezáleží. Jedine ty budeš sama so sebou celý život. Prečo by si si mala ničiť svoj život zlými myšlienkami o sebe? Maj sa rada a dokazuj si to akokoľvek len chceš. Dopraj si obľúbené jedlo, choď na masáž, prečítaj si knihu. Alebo si kúp nový šampón či kúsok oblečenia. Môžeš ísť sama so sebou na prechádzku, otvor si víno, pusti si film. Choď sama na výlet na miesto, kde si vždy chcela ísť, ale nikto nechcel ísť s tebou. Poteš sa. Nemusíš čakať na niekoho, kto príde a poteší ťa. Rozumieš tomu?

Mesto

Stráviť celý život čakaním na toho pravého? Nie ďakujem…

Sama som si preskákala v priebehu pár rokov niekoľkými vzťahmi, a preto som sa rozhodla, že si už nebudem ubližovať. Vedela som, že ten druhý človek mi ublížil len kvôli tomu, že sama som v sebe dusila nejaký problém. A vieš čo? Jednoducho som sa prestala zameriavať na vzťahy, ale jednoducho som si žila svoj život. Chodila som von s kamarátkami, venovala som všetok čas sebe a svojim blízkym, rozvíjala som svoju osobnosť. Minulý čas používam iba preto, lebo sa tam hodí. Vďaka môjmu partnerovi, ktorý mi prišiel do života sám, som o nič pred tým neprišla. Obaja sa rešpektujeme a dávame si priestor na sebarozvoj. A takto vyzerá aj môj vzťah k sebe samej. Dávam si priestor na sebarozvoj. Nikdy som sa do ničoho netlačila a ak aj, tak to nedopadlo najlepšie. Všetko má svoj čas a ten naozaj všetko ukáže.

Nečakaj, že sa budeš ľúbiť okamžite

Ak si sa pred tým nikdy nezamýšľala nad otázkou sebalásky, nečakaj že už zajtra budeš pociťovať jej prejavy. Ako sa vlastne taká sebaláska prejavuje? Prejavy sebalásky si všimneš až po určitom čase. Najskôr si všimneš, že sa zrazu cítiš lepšie. Si v lepšej psychickej rovnováhe, nič ťa len tak ľahko nevytočí, máš pocit, že sa niečo zmenilo. Áno, ty si sa zmenila. V tvojich myšlienkach sa už prestane odohrávať večný boj s tým, že ťa nikto nechce, že si nikdy nikoho nenájdeš, že tvoje kamarátky majú také šťastie, že majú super frajera. Teraz im budeš ich šťastie priať, pretože sama si šťastná. A čo viac sa tu jedná? O nič. Ty máš byť šťastná najmä sama so sebou. A možno časom sa nájde niekto, pri kom budeš cítiť rovnaké šťastie, ale nebudeš si myslieť, že ťa niečím zviazal.

mladá žena

Tak ako teda. Budem navždy sama?

Nie. Nikdy nebudeš navždy sama. Nie si sama a ani si nikdy sama nebola. Uvedom si, že naozaj máš byť šťastná sama so sebou. Vtedy budú šťastní aj všetci okolo teba a budú sa v tvojej prítomnosti cítiť skvele.

Ak sa cítiš osamotene a nevieš, čo by si mohla robiť, prečítaj si článok: Druhá vlna korony je tu. Čo robiť, aby sme sa doma počas lock down nenudili? Nájdeš v ňom niekoľko tipov, ako zamestnať svoju myseľ.

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...