Kariéra pre seba

Vďaka týmto aplikáciám znížite svoj čas na smartfóne

Aj vy si častokrát poviete, že by ste mohli nechať svoj smartfón osamote o pár hodín dlhšie? Neviete ako na to? Vďaka týmto trom aplikáciám dosiahnete svoj cieľ.

Forest

Predstavte si, že ušetrením vášho screentime vám vo vašom smartfóne vyrastie strom. Futuristické? Ani nie. Stáva sa vám napríklad, že si idete pozrieť len cestovný poriadok a zrazu už 5 minút prezeráte Facebook, Instagram alebo pozeráte videá na TikTok? Niekedy nás dokáže mozog oveľa rýchlejšie predbehnúť ako naša vôľa a opäť vpadneme do spárov sociálnych sietí. Vďaka aplikácii Forest vám v smartfóne začne rásť strom, ktorý zomrie jedine vtedy, ak sa dotknete svojich aplikácií. A to predsa nechcete, že?

Freedom

Aplikácia Freedom je ideálnejšia skôr do vašej práce. Stáva sa vám, že často scrollujete po iných stránkach, než po tých, po ktorých by ste mali? Nainštalujte si Freedom do svojho počítača, tabletu alebo smartfónu a môžete ho použiť na blokovanie webových stránok a aplikácií podľa vášho výberu na určitý čas.

Quality time

Aplikácia Quality Time poskytuje prehľad o tom, koľko času trávite na svojom telefóne a čo na ňom robíte. QualityTime je denníkom vašich aktivít, ktoré vykonávate počas používania smartfónu. Či už to s obmedzením používania telefónu myslíte vážne, alebo ste jednoducho zvedaví, ako svoje zariadenie používate, táto aplikácia poskytuje zábavný, vizuálny a ľahko navigovateľný denník osobných aktivít, ktorý sa zobrazuje ako „časová os“ od rána do večera.

Tráviť svoj voľný čas bez používania smartfónu môže byť zo začiatku naozaj náročné. Máme v ňom predsa ,,celý náš život“. Ak neveríte aplikáciám, skúste začať najskôr postupne. Začnite si čítať knihu a nastavte si budík na 60 minút, počas ktorých sa budete venovať len čítaniu. Ak neviete, akú knihu by ste si prečítali, skúste knihu Prečo spíme. Prípadne ak potrebujete ísť niekam von, použite telefón len na pozeranie času. Zníženie času screentime môže byť náročné, no určite to viete ovplyvniť.

Foto: Unsplash.com

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...