Zdravie pre seba

TOP 3 domáce pleťové masky

Účinné pleťové masky nemusia stáť desiatky eur. Niekedy postačí, ak si masku na pleť vyrobíte doma z kvalitných surovín a vôbec vás to nemusí stáť polovicu výplaty. Pripravte si len menšiu misku, lyžičku alebo kozmetický štetec na miešanie a prípadne malú nádobku, kde si zvyšok nepoužitej masky odložíte. Pokojne bude stačiť aj klasický zaváraninový pohár.

Ste pripravené? Toto sú TOP 3 domáce pleťové masky

Rozjasňujúca domáca pleťová maska z kurkumy

Menej je niekedy viac a s touto dvojzložkovou protizápalovou a rozjasňujúcou medovou a kurkumovou maskou bude vaša pleť žiariť ako nikdy pred tým.

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku kurkumy a jednu polievkovú lyžicu medu tak, aby ste vytvorili hladkú zmes oranžovej farby. Naneste zmes masky na čistú a suchú tvár a nechajte pôsobiť 15-20 minút a následne opláchnite vlažnou vodou a potom uzavrite vrstvou hydratačného krému podľa vlastného výberu.

Hydratačná pleťová maska

Na túto hydratačnú pleťovú masku budete potrebovať iba avokádo, ovsené vločky a med. Roztlačte jednu štvrtinu zrelého avokáda v malej miske, pridajte jednu polievkovú lyžicu ovsených vločiek a jednu polievkovú lyžicu domáceho medu. Miešajte dokým sa všetky zložky dobre nepremiešajú a následne naneste masku na čistú a suchú tvár po dobu 10 minút. Masku už len jednoducho opláchnite zo svojej tváre a pleť jemne utrite uterákom.

BIO banánová maska

Táto domáca maska dodá vašej pleti zdravý, prirodzene vyzerajúci lesk a zároveň je navrhnutá tak, aby bola dostatočne jemná pre všetky typy pleti. V miske roztlačte polovicu banánu, zmiešajte s ňou lyžicu pomarančovej šťavy a lyžicu medu. Naneste masku na tvár (hrudky sú úplne v poriadku) a nechajte zmes pôsobiť 15 minút. Opláchnite vlažnou vodou a užívajte si ten skvelý pocit.

Toto sú naše TOP 3 domáce pleťové masky, ktoré vám určite odporúčame vyskúšať. Suroviny sú ľahko dostupné a pravdepodobne viaceré z nich máte priamo doma. Ak chcete zvýšiť účinok pleťových masiek, pokojne sa na pár minút nadparte nad slanou vodou, aby sa vám otvorili póry a masky tak vedeli robiť svoje čaro ešte hlbšie.

Foto: Unsplash.com

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...