písanie článku
Sama so sebou

Prečo som založila S láskou k sebe?

Na začiatok by som spomenula, že pred 4 rokmi som sa pripojila ku Bohumile Ďurišovej, ktorá zakladala web Nádherná a potrebovala externé redaktorky. Túto brigádu som ako prváčka na marketingu vnímala ako skvelú príležitosť, kde by som mohla získať nové skúsenosti. Portál založila približne 3 mesiace pred tým, než som sa ku nej pridala. A tak som bola pri zakladaní prvého portálu.

Tento rok som sa ako externá redaktorka pridala ku ďalšiemu novovznikajúcemu portálu, a to Všetko o knihách. Web opäť vznikal pod krídlami samostatnej ženy a spisovateľky, Gabriely Bernátovej.

A tu sa dostávame ku tomu, prečo som založila S láskou k sebe.

Keďže moja túžba po vlastnom webe/blogu sa každým rokom len stupňovala, v tomto roku som sa rozhodla splniť si môj mini sen. Chcela som online priestor, ktorý bude iba môj a mojím navždy (dokým si budem platiť hosting) aj ostane. V mojom okolí nepoznám nikoho, kto by netúžil po niečom vlastnom. Či už je to vlastný blog, vlastné podnikanie, vlastné bývanie, alebo len vlastný najnovší smartfón. Túžbu niečo vlastniť má v sebe každý z nás.

Chcem mať najmä priestor, ktorý môžem využiť ako moje ,,portfólio“. Na webe S láskou k sebe nájdeš nielen moje osobné myšlienky na rôzne témy, ale aj inšpirácie na zaujímavé knihy, seriály, rady ako byť sama sebou. Neboj sa, nebude to tu len samá motivačka. Ide mi o to, že len veľmi malé percento webov sa venuje aj negatívnym témam. Každý z nás je občas demotivovaný či nešťastný. A je to úplne normálne. To je to, čo tu chcem zvýrazniť. Nielen radosti, ale i rôzne problémy ľudí.

Kto vlastne som?

Som dcéra, neter, sesternica, priateľka, partnerka, brigádnička, študentka a najmä osoba, ktorá by v budúcnosti rada pomáhala druhým. Svoju vysnívanú prácu si nepredstavujem ako miesto, kam si chodím len odrobiť 8 hodín a tým to zhasne. Moja vysnívaná práca ma napĺňa, mám v nej kolegov – priateľov a neprináša mi len finančné potešenie, ale i osobnostné. Možno je to tým, že mám o pár mesiacov 24 rokov, no možno je to aj tým, že v podstate celý život hľadám vo veciach hlbší význam.

Dokonca ani fotenie a samotný výber outfitu nebol len  tak náhodný. A na toto som si nechávala veru veľa času. Viac ako týždeň som premýšľala nad tým, aké fotky si sem chcem dať. Premýšľala som nad rôznymi outfitmi, nevedela som aké miesto by som si mala vybrať a nakoniec som si povedala, že to vyriešim až v deň fotenia. Milujem čiernu farbu, pretože sa v nej cítim najpríjemnejšie. Prečo by som si teda mala vyberať iné farby? Farba teda bola jasná. A čo lodičky ku roztrhaným rifliam? Prečo nie? Okrem ležérnejšieho oblečenia milujem aj eleganciu, a preto som tento prvok zakomponovala do outfitu. Fotografie mi robila moja úžasná kamarátka Dominika Reiter štýlom, že sme sa prechádzali po meste a na niektorých miestach sme si spravili fotografie.

Čo ďalšie by ste mohli o mne vedieť?

Som narodená v piatok trinásteho a veľa ľudí sa ma pýta, či v živote nemám šťastíčko. Vždy odpoviem, že nepociťujem nejaké zvláštne šťastie. No niekedy mám pocit, že naozaj práve čakanie na veci mi prináša šťastie. Do ničoho sa bezhlavo nehrniem, ale radšej si počkám, pretože viem, že ten správny čas na veci príde. Keď sa nad tým šťastím zamyslím, mám ho. Mám nielen svoju pokrvnú rodinu, ale mám aj priateľov, ktorých považujem za svoju rodinu. Niekedy totiž to teplo rodiny a podporu cítite nielen vďaka pokrvným vzťahom. Mám skvelého priateľa. Znie to ako klišé, ale keď v človeku opačného pohlavia nájdete samého seba a ešte niečo naviac, čo vás doplní, je to to najlepšie čo môžete nájsť.

Toto je asi také krátke zhrnutie toho, čo by som o sebe chcela povedať druhým ľuďom. Viac o mne a ďalších zaujímavých veciach sa môžete postupne dočítať z ďalších článkov.

Foto: Dominika Mátyásová – My name is design

Podpis

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...