brigáda v bare
Kariéra pre seba

5 dôvodov, prečo by ste mali chodiť na brigády

Zarábať si počas štúdia na strednej a vysokej škole je časovo náročnejšie. Sami o tom vieme svoje a takisto veľmi veľa ďalších študentov by tu vedelo zdieľať svoje skúsenosti. Nabitý rozvrh v škole, chuť si odpočinúť či prokrastinácia. Prečo by ste ako študenti mali chodiť na brigádu?

Vaše prvé vlastné peniaze

Skôr či neskôr sa budete musieť odsťahovať od rodičov a ku tomu budú potrebné peniaze. Aby vás zrazu po škole realita neprekvapila, bude lepšie, ak základné pracovné návyky nadobudnete už počas školských časov. Mať svoje vlastné peniaze je jednou z najlepších vecí, ktorú môžete pre seba urobiť. Vďaka brigáde získate svoje peniaze, ktoré si môžete minúť na čokoľvek. Môžete si kúpiť tie pekné topánky či najnovšiu paletku tieňov na oči. Zároveň tak spoznáte aj hodnotu peňazí. Stojí tých 5 tieňov na oči za celý deň tvojej práce?

Nové kontakty z brigády sa zídu do budúcnosti

Na brigádach získate aj veľa kontaktov. Teraz ich možno až tak neoceňujete, no neskôr sa vám pravdepodobne zídu. Ak sa skamošíte s manažérkou a mali by ste záujem o prácu aj po škole, možno ste si tak práve zabezpečili pracovné miesto. Okrem tejto výhody môžete získať aj nové kamarátky. Mať kolegyňu a zároveň aj kamarátku v jednej osobe je takisto jednou z najlepších vecí, ktorú môžete získať z brigády. Okrem zarobených peňazí sa tak môžete tešiť aj na čas strávený v dobrej spoločnosti. Niet totiž nad to, keď sa tešíte do práce.

Skúsenosti a znalosti, ktoré vám škola nedá

A toto je ten najpodstatnejší bod. Ak si myslíte, že stačí len chodiť do školy a v tej vás naučia všetko, čo potrebujete, žijete tak trošku vo veľkom omyle. Naše školstvo, až na pár svetlých výnimiek, nepripravuje študentov tak, aby sa v praxi nestratili. Do našich hláv vpisujú len siahodlhú teóriu, ktorá už nie je ani najnovšia. Zákazníkom a zamestnávateľom je v podstate celkom ukradnuté či viete presné definície. Podstatné je, aby ste ich vedeli aplikovať v praxi.

 

brigáda za barom

Nevraviac o tom, že v praxi jednotlivé definície nefungujú

Ak máte spolužiakov či spolužiačky, ktorí nebrigádujú, pretože im peniaze dajú rodičia, nebuďte ako ony. Je to síce jednoduchšie, ale čo vám dá to, že si vezmete peniaze od svojich rodičov? Nemusíte brigádovať celé roky. Úplne postačí, ak raz za čas pôjdete na jednorazovú brigádu, kde prídete na nové myšlienky, vypočujete si nové názory a spoznáte nových ľudí. A za toto všetko ešte získate aj peniaze.

Brigáda nemusí byť len náročná

Nájdite si niečo, čo vám bude vyhovovať. Môžete robiť predavačku, hostesku, chodiť pomáhať do kuchyne, doučovať mladších či rôzne iné činnosti. Koniec koncov, brigáda nebude trvať večne. Môže trvať aj len pár hodín. No za tých pár hodín získate skúsenosti, ktoré ti nikto nedá, ale ani nevezme. Neviete si nájsť brigádu? Skúste sa pozrieť na zoznam voľných pracovných pozícií na Muziker webe. Ak sa vám tam niečo zapáči, pošlite svoj životopis a motivačný list na kariera@muziker.com
Neviete ako napísať dobrý motivačný list? Prečítajte si naše odporúčania.

Foto: http://www.unsplash.com

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...