ľudia v kaviarni
Sama so sebou

Nedeľné zamyslenie: Niekedy ľuďom naozaj nerozumieme

Niekedy ľuďom naozaj nerozumieme. Niektorí ľudia majú pocit, že môžu všetkým do všetkého hovoriť. Majú pocit, že majú návod na život, najlepšie vedia, čo by druhý mal robiť, ako by mal premýšľať, ako by sa mal správať.

Vďakabohu, každý sme samostatná osobnosť a každý máme právo na svoje vlastné rozhodnutie. Občas sa necháme stiahnuť chápadlami manipulátorov na im podobný obraz. Podstatné je dobre poznať svoje vnútro. Podstatné je porozumieť sebe samému. Niekedy ľuďom naozaj nemusíme rozumieť. Niekedy potrebujeme porozumieť len sebe samému. To je predsa to najpodstatnejšie, nie?

ľudia

Je vôbec potrebné porozumieť ľuďom?

Ľudia sa odjakživa snažili všelijak dostať do mysle druhých, no pritom zabúdali na svoju myseľ a svoje vnútro. Nemali poňatia o tom, čo sa ukrýva v nich samých, no mali túžbu spoznať niečo, kam sa dostať je skoro nemožné, resp. umožnené len skutočne skúseným.

Niekedy by sme chceli len vedieť, prečo sa ostatní tak vehementne o niečo snažia. A najviac vtedy, ak sa snažia zmeniť naše zmýšľanie. Vedia vôbec títo ľudia žiť podľa svojich rád? Žijú snáď tak ukážkovo, že nám môžu nenápadne vnucovať svoje názory? Skúsme sa zamyslieť nad tým, či aj my nie sme práve tými, ktorí niekoho poučujú, majú potrebu presadzovať svoju pravdu. Skúsme sa možno zamyslieť nad tým, či sa neustále potrebujeme zamýšľať nad zmýšľaním ostatných.

Ak si chcete prečítať viac nedeľných zamyslení (sem link), nájdete ich v sekcii Sama so sebou.

Foto: Unsplash.com

Zdieľajte na svojich sociálnych sieťach:

Mohlo by sa ti tiež páčiť...